Fotografem za jeden den? Luboš to zkusil.

Fotografem za jeden den? Luboš to zkusil.

9.6.2018 Kategorie reportáže Michal Pavlásek
Fotografem za jeden den? Luboš to zkusil.

Luboše čeká cesta do Kanady. Obrátil se na nás hned s několika prosbami. Ta první byla pomoc s výběrem foťáku, ta druhá pomoc s objednáním a další naučit jej s novým přístrojem fotit. Všechno jsme společně zmákli. Přečtěte si jak.

Jak na výběr foťáku?

Zorientovat se v nekonečné hromadě různých přístrojů, doplňků, příslušenství, kdy vám každý výrobce tvrdí, že právě on je pro vás ten jediný pravý. Kde je pravda? Jistota je v tom, že pro krásné fotky potřebujete hlavně vědět jak, nikoliv čím. A k tomu potřebujete přístroj, který vám umožní základní paramtry nastavovat manuálně, podle situace. Jak jsme takový přístroj vybrali a jaká kritéria musel splňovat, o tom v jiném příspěvku.

Kde foťák a objektivy objednat? Co k tomu?

Tady je to také vcelku džungle, jedinečných akčních nabídek je všude spousta... Sedli jsme tedy společně k internetu, vyhledali nejlepší poměr ceny a důvěryhodnosti prodejce a objednali. Umím číst mezi řádky a tak jsme vybrali jen kompatibilní položky, s navazujícími parametry a s tím, že i tři dny na cestách bez přístupu na internet Luboš zvládne bez nutnosti jakkoliv focení omezit.

Jak se s foťákem naučit krásně fotit?

Batoh je plný techniky, hurá do praxe! S Lubošem jsme se domluvili na individuálním workshopu "Jak se naučit krásně fotit". To je v podstatě celý den strávený zezačátku užitečnými radami jak foťák nastavit, co zapnout, co vypnout, co kdy použít a podobně, následně se vše učit přímo v terénu. Postupně jsme fotili krajinu, detaily, tekoucí vodu, portréty, při jasném slunci, v šeru... Všechno, co normálního smrtelníka potká na byť i extrémní dovolené.

Podle slov Luboše se nám to všechno povedlo. Osobně si myslím, že jsme Lubošovi cestu ke krásným fotkám zkrátili oproti samostudiu minimálně o rok. To není špatné, že?

Naučte se také krásně fotit (na workshopu Michala Pavláska)

Fotograf Michal Pavlásek, focení modelek, rodin, svateb, reportáží

O autorovi Michalovi

Vždycky jsem rád lidi kolem sebe do něčeho nadchnul. Do focení, do muziky, do Photoshopu... Přijďte na focení a věřím, že nadchnu i vás.

Chcete se s námi podělit o nějaký zážitek?

Napište nám to:

23.9

let foto
zkušeností

2738

uživatelů
na webu

4129

úžasných
focení

1774

fotek za
3 týdny